Rastgele Film
Yukarı Çık

Çalınmış Güzellik – Stealing Beauty izle

Rating: Site Puanı 5.5 IMDB Puanı 6.6

 • Konu
 • Detay
 • Yorumlar 38
 • Oyuncular

  Liv Tyler (Lucy) , Jeremy Irons (Alex) , Sinead Cusack (Diana) , Carlo Cecchi (Carlo Lisca) , Jean Marais (M. Guillaume) , Donal McCann (Ian Grayson) , D.W. Moffett (Richard Reed) , Stefania Sandrelli (Noemi) , Rachel Weisz (Miranda Fox) , Joseph Fiennes (Christopher Fox) , Jason Flemyng (Gregory) , Anna Maria Gherardi (Chiarella Donati)
  19 yaşındaki Amerikalı Lucy, yakın zamanda intihar etmiş bir şair olan annesi Sara'nın Bohem ruhlu sanatçı arkadaşlarının arasında yaz tatili geçireceği Toskana'naya gelir. Buranın yerlilerinden fırlama bir delikanlı olan Niccolo, dört yıl önce Lucy'ye ilk öpücüğün heyacanını tattıran kişidir. İki genç tekrar yakınlaşırken; Lucy'nin evsahipleri olan Graysonlar, genç kızı bir sanatçı kolonisi haline getirdikleri kendi dünyalarına sokarlar. Böylece onun gençliği ve taze ruhundan beslenmeye başlarlar.

  Bu tazelik, orada tatilini geçiren konuklar arasında en çok Alex Parrish'IN ilgisini çekecektir. Ölümcül bir hastalığın son demlerini yaşayan bir yazar olan Alex, genç kızın çekiciliği ve yaşama sevincinden etkilenir.

  Yaz geçerken, Lucy Niccolo'nun bir kadın canavarı olduğunu öğrenecek, Alex'ten gereken hayat dersini alacak ve kimbilir belki de gerçek ve masum aşkı da yaşayacaktır! Tüm bunlar olurken annesi ve kendiyle ilgli bir kaç sırrın da gizemi çözülecektir elbet...

  Bernardo Bertolucci, yıllar sonra genç bir izleyici kitlesinin de favorisi haline dönüşmesini sağlayan bu filminde Liv Tyler'ın tiril tiril güzelliği ve masum endamıyla Jeremy Irons'ın karizmatik kartlığını dahice çarpıştırmayı bilmiş. Netice soluk kesici. Seyircinin cinsel gerilimi havada hissedeceği sahnelere ve akıllıca seçilmiş müziklerine dikkat!

  Yorumlar (38)