Rastgele Film
Yukarı Çık

1983

Vadili Kız – Valley Girl (1983) izle
 • Site
  5.5
 • IMDB
  6.4

Vadide yaşam sürmekte olan bir kız, aradan geçen zamandan sonra farklı bir şehre geçiyor. Burada şehir serserisi olarak takılan Randy (Nicolas Cage) ile tanışıyor. Julie (Deborah Foreman) isminde olan bu kız ile adamın arasında farklı kişilikler olsa da, gelişmeler hiçte o şekilde devam etmiyor. 1980’li yılların Amerika’sından havaları estiren filmde romantik iki insanın hikayesi ele anılıyor. İkilinin arasında yaşanacaklar hem romantik hem de komedi açısından sizlere keyif verecektir. Ayrıca filmde 1980’ler havasını verebilmek için Nicholas Cage’de uygun bir görünüm içinde bulunuyor. Romantikliği ve esprileri aynı anda bulmak sizi de eğlendirecektir.

Tür: En Son Çıkan Filmler, Komedi Filmleri, Romantik Filmler

Yapım: 1983

Dışarıdakiler & The Outsiders (1983) izle
 • Site
 • IMDB
  7.2

1980'ler. Küçük bir kasabadaki Oklahomalı gençler ikiye bölünmüştür. Hayatın kendilerine pek bir gelecek sunmadığı Greasers ve genellikle zengin ailelerin çocuklarından oluşan Socs (Socials) iki ayrı çetedir. Greasers'lı iki delikanlı Ponnyboy ve Johnny Socs'lu iki güzel olan Cherry ve Marcia ile flört ettiklerinde, sonuç kaçınılmaz olur: çıkan kavgada Johnny, Socs'un ileri gelenlerinden Bob Sheldon'ı istemeden öldürür. İki genç hem intikam alacakları korkusuyla Socs'lardan hem de polisten saklanmak için kaçak hayatına başlarlar. Yaşayacakları şeyler, hem Ponnyboy'u hem de Johnny'yi tahmin edemeyecekleri kadar olgunlaştıracaktır.

Tür: Dram Filmleri, Suç Filmleri

Yapım: 1983

Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi – Yıldız Savaşları Bölüm VI: Jedi’nin Dönüşü İzle
 • Site
 • IMDB
  8.3

Serinin 6. ve son filmi olan Star Wars VI' da, Dorth Vader ve imparatorluk yepyeni bir 'Ölüm Yıldızı' yapmaktadır. Ödül avcısı Bobba Fett tarafından yakalanan Han Solo, Jabba The Hutt'a teslim edilmiştir. R2-D2, C3-PO ve Prenses Leia, Han solo'yu kurtarmak için seferber olurlar. Endor gezegeninde yapılan savaş, son savaştır. İsyancıların yanında İmparatorluğun karanlık güçlerine karşı Evoklar'da yer alacaktır.

Tür: Aksiyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Fantastik Filmler, Macera Filmleri

Yapım: 1983

Yaralı Yüz – Scarface (1983) İzle
 • Site
  10
 • IMDB
  8.3

Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miami'ye gelip uyuşturucu lordu Robert Loggia'nın emrinde çalışmaya başlar. Montana'nın hırsı ve öfkesi basamaklaı hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar. 170 dakikalık film, uyuşturucu dünyasının gizli kapılar ardında dönen çarklarından başlayarak suç dünyasını gözler önüne serer.

Howard Hawks'ın 1931 tarihli aynı isimli filminden uyarlandı. Brian De Palma'nın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu da Oliver Stone'a ait. Hem türün hem de yönetmenin başyapıtlarından biri. Al Pacino'nun ders niteliğindeki performansını ve müziklerini de ayrı ayrı belirtmek gerek tabii.

Tür: Dram Filmleri, Suç Filmleri

Yapım: 1983

Danton izle
 • Site
 • IMDB
  7.6

Oyuncular

Gérard Depardieu (Danton) , Wojciech Pszoniak (Robespierre) , Anne Alvaro (Eleonore) , Roland Blanche (Lacroix) , Patrice Chéreau (Camille Desmoulins) , Ronald Guttman (Herman)
Robespierre'in önderliğinde Halk Koruma Komitesi bir çok infaza sebep olmuş ve ülkede terör estirmiştir. Bunu öğrenen Danton ülkesinin geri çekilmesinden dolayı Paris'e 1973 Kasımında geri dönmüştür. Arkasına halkın da desteğini alan Danton daha önceki müttefikleriyle çatışmaya girer. Ancak Robespierre, Danton ve yandaşlarını yakalayarak devrim mahkemesi öncesi giyotinle idam etmeye çalışır.

Yönetmen Andrzej Wajda, oyuncu Gérard Depardieu ve devrim filmi Danton birçok ülkede ödül almıştır.

Tür: Biyografi Filmleri, Dram Filmleri, Tarihi Filmler

Yapım: 1983