Rastgele Film
Yukarı Çık

Fiona Shaw Filmleri

Colette (2018) izle
 • Site
  8.2
 • IMDB
  6.8

Colette, Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette’in hayat hikayesini anlatıyor. Karizmatik Parisli yazar Henry Gauthier-Villars ile evlendikten sonra Sidonie-Gabrielle Colette, Fransa'nın kırsal kesimlerindeki hayatını, yaratıcı yeteneklerinin kıvılcımlandığı Paris şehrine taşınmak için terk eder. Willy mahlasıyla tanınan kocası, kendi isminde yayınlanacak bir romanın gizli yazarı olarak Colette'i kullanmaya başlar. Çalışmaları büyük başarılar elde ettiğinde, Colette, kocasının ona dayattığı edebi ve mecazi sınırlardan kurtulmaya çalışmaya başlar. Artık kendi adına yazmanın ve yazdıklarını sahiplenerek topluma meydan okumanın zamanı gelmiştir... Biyografik filmin kadrosunda Dominic West, Eleanor Tomlinson ve Fiona Shaw da yer alıyor. Yönetmenliğini "Still Alice" ile hatırlanan Wash Westmoreland'in üstlendiği biyografik film "Colette", Sundance Film Festivali'nde yaptığı prömiyerin ardından potansiyel Oscar adayı olarak görülmüştü. Filmin senaryosunu Wash Westmoreland, Rebecca Lenkiewicz ve Richard Glatzer birlikte kaleme alıyor. Eserlerinin izini beyaz perdede de sürebildiğimiz yazarın "Cicim" romanı Aşkım ismiyle beyaz perdeye uyarlanmış, "Gigi" romanı ise aynı isimle beyaz perdeye uyarlanarak En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil 9 Oscar ödülüne layık görülmüştü.

Tür: Biyografi Filmleri, Dram Filmleri, En Son Çıkan Filmler, Tarihi Filmler

Yapım: 2018

Harry Potter 2 ve Sırlar Odası – Harry Potter and the Chamber of Secrets izle
 • Site
  10
 • IMDB
  7.4

Harry Potter her yaz olduğu gibi ailesinin yanında eziyet görmektedir. Hogwarts büyücülük okulunda yeni dönem başlamak üzeredir. Harry Pottera gönderilen baykuş postaları bir şekilde engellenmektedir. Okulu gitmesi türlü türlü yollarla engelenir. Bunun sorumlusu tabiki ev cini Dobby'dir. Profesör Snape her zamanki gibi ondan pek haz duymaz. Ve baş düşmanı Draco Malfoyda ondan halen nefret etmektedir. Bu yıl okula karanlık büyülerden korunma dersine yeni bir öğretmen gelmiştir. Ünlü yazar Gilderoy Lockhart. Hogwarts ta garip olaylar olmaktadır. Sessiz kuytu yerlerde bir kaç kişi taşa dönüşmüştür ve sorumlusu halen bulunamamıştır.

Tür: Aile Filmleri, Fantastik Filmler, Gizem Filmleri, Macera Filmleri

Yapım: 2002

Harry Potter 3 ve Azkaban Tutsağı – Harry Potter and The Prisoner of Azkaban izle
 • Site
  8.5
 • IMDB
  7.8

Harry Potter her zamanki gibi yaz tatilini teyzesi Dursley ile geçirmektedir. Yaramazlık yapmadan usluca zaman geçirirken Marge hala onları ziyarete gelir ve Potter ile uğraşmaya başlar. Hogwarts dışında büyü yapmaları yasak olan potter Marge halanın yaptıklarına dayanamaz ve onu balon gibi şişirecek bir büyü yapar. Ve kadın gözyüzünde kaybolur. Bunun öğrenen Büyü bakanlığı pottera bir ceza vermeyi düşünmektedir. Okuldan atılmakla karşı karşıya kalacaktır.

Serinin üçüncü filmi olan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı fantastik bir dünyaya girmeyi vaadediyor. İyi seyirler dileriz.

Tür: Aile Filmleri, Fantastik Filmler, Gizem Filmleri, Macera Filmleri

Yapım: 2004

Lizzie (2018) izle
 • Site
  5.5
 • IMDB
  5.8

32 yaşına gelene kadar Lizzie isimli genç kız babasının kontrolü altında tutulmuştur. Kızının dışarıda fazla takılmasına müsaade etmeyen baba, böylelikle evliliğininde önüne geçmesine neden olmuştur. Bu durum genç kızın artık canını sıkmaya başlamış olsa da, artık yapacak bir şeyi olmadığı için babasına boyun bükmektedir. Ancak aradan geçen zaman birçok şeyin değişmesine neden olmaya başlar. Çünkü babasının ev işlerine bakması için aldığı hizmetçi ile Lizzie yakınlaşacak ve duygusal anlamda bir şeyleri hissedecektir.

Tür: Biyografi Filmleri, Dram Filmleri, Suç Filmleri

Yapım: 2018

Dorian Gray izle
 • Site
  10
 • IMDB
  6.3

Konusu: Dorian kendi halinde saf ve iyi olarak yaşayan bir insaken Lord Henry onun hayatında farklı bir etkileşim uyandırır. Dorian hayattaki heyecanların kötülükte olduğunu keşfeder iyiliğini ve saflığını bir kenara bırakarak şeytan yolunda ilerlemeye başlar ruhunu teslim ettikten sonra mutluluk ve heyecanın onu hiç yaşlandırmayacağını düşünürken bu durumun farkına tek varan kişi ise Basil olur.Dorian a bundan bahsettikten sonra Dorian hayatının nereye doğru kaydığını acı bir şekilde görür ve korku içine düşmeye başlar satmış olduğunu ruhunu şeytanın elinden kurtarıp eski insan olabilecekmidir.

Tür: Dram Filmleri, Fantastik Filmler, Gerilim Filmleri

Yapım: 2009